Tuesday, 9 September 2014

Hari Kelepasan Am 2015

As Salam. Salam Sejahtera.

Lagi beberapa bulan je dah kita nak melangkah ke tahun baru 2015. Sekejap je masa berlalu. Rasa macam baru je lagi Januari 2014. Tiba-tiba nak masuk Januari 2015 dah. Begitu masa pantas berlalu seiring dengan waktu.

Mesti masing-masing pun dah merangka perancangan untuk 2015. Ada yang nak bercuti, ada yang nak kahwin, bertunang, melahirkan dan macam-macam program lain. Semoga ianya dipermudahkan serta berjalan seperti yang dirancangkan. Kita hanya merancang, Allah SWT yang menentukan.

Nak share dengan korang Hari Kelepasan Am 2015 supaya dah boleh buat plan apa untuk 2015.

Date
Holiday
Applicable to
1 Jan (Thu)
New Year
All except Johor, Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu
3 Jan (Sat)
Prophet Muhammad's Birthday
(Maulidur Rasul)
National
14 Jan (Wed)
Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan's Birthday
Negeri Sembilan only
TBC (Sun)
Sultan of Kedah's Birthday
Kedah only
TBC (Jan/Feb)
Thaipusam
Kuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Negeri Sembilan, Perak, Penang & Selangor only
1 Feb (Sun)
Federal Territory Day
Federal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya only
19 Feb (Thu)
National
20 Feb (Fri)
National
4 Mar (Wed)
Anniversary of Installation
of Sultan of Terengganu
Terengganu only
3 Apr (Fri)
Good Friday
Sabah & Sarawak only
15 Apr (Wed)
Declaration of Malacca as
a Historical City
Malacca only
19 Apr (Sun)
Sultan of Perak's Birthday
Perak only
26 Apr (Sun)
Sultan of Terengganu's Birthday
Terengganu only
1 May (Fri)
Labour Day
National
7 May (Thu)
Hari Hol Pahang
Pahang only
17 May (Sun)
Raja Perlis' Birthday
Perlis only
TBC
Israk & Mikraj
Kedah, Negeri Sembilan & Perlis only
30 May (Sat)
Harvest Festival
Sabah & Labuan only
31 May (Sun)
Harvest Festival
Sabah & Labuan only
1 Jun (Mon)
Vesak Day
National
1 Jun (Mon)
Hari Gawai
Sarawak only
2 Jun (Tue)
Hari Gawai
Sarawak only
6 Jun (Sat)
Agong's Birthday
National
18 Jun (Thu)
Awal Ramadan *
Johor, Kedah & Malacca only
7 Jul (Tue)
Georgetown World Heritage City Day
Penang only
11 Jul (Sat)
Penang Governor's Birthday
Penang only
TBC
Nuzul Al-Quran
Kelantan, Pahang, Perak, Perlis, Penang, Selangor ,Terengganu and Federal Territories (Kuala Lumpur, Putrajaya and Labuan) only
17 Jul (Fri)
Hari Raya Puasa *
National
18 Jul (Sat)
Hari Raya Puasa *
National
31 Aug (Fri)
National Day
National
12 Sep (Sat)
Sarawak Governor's Birthday
Sarawak only
16 Sep (Wed)
Malaysia Day
National
23 Sep (Wed)
Hari Raya Haji *
National
24 Sep (Thu)
Hari Raya Haji (2nd Day) *
Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu Only
3 Oct (Sat)
Sabah Governor's Birthday
Sabah only
TBC
Malacca Governor's Birthday
Malacca only
14 Oct (Wed)
Awal Muharram (Maal Hijrah)
National
24 Oct (Sat)
Sultan of Pahang's Birthday
Pahang only
11 Nov (Wed)
Deepavali
National except Sarawak & Labuan
11 Nov (Wed)
Sultan of Kelantan's Birthday
Kelantan only
12 Nov (Thu)
Sultan of Kelantan's Birthday
Kelantan only
22 Nov (Sun)
Sultan of Johor's Birthday
Johor only
TBC
Hari Hol Almarhum Sultan Johor
Johor only
11 Dec (Fri)
Sultan of Selangor's Birthday
Selangor only
25 Dec (Fri)
Christmas
National
* Subject to change, TBC - To be confirmed


January
S
M
T
W
T
F
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
February
S
M
T
W
T
F
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
21
22
23
24
25
26
27
28
March
S
M
T
W
T
F
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
April
S
M
T
W
T
F
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
May
S
M
T
W
T
F
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
June
S
M
T
W
T
F
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
July
S
M
T
W
T
F
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
August
S
M
T
W
T
F
S
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
September
S
M
T
W
T
F
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
October
S
M
T
W
T
F
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31
November
S
M
T
W
T
F
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
December
S
M
T
W
T
F
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

SUMBER: ONE STOP MALAYSIA

Pengedar Shaklee Kuala Lipis dan Seluruh Malaysia
Roziah Muhammad Nor
ID: 890962
Facebook Page: Syafiyah Vita Shoppe
Instagram: syafiyahvitashoppe
0129755310 (whatsapp/wechat/telegram)








4 comments:

  1. yeayyy.. boleh plan utk tahun 2015..

    ReplyDelete
  2. Cepatnya masa berlau...
    Best ni.. dh boleh susun jadual untuk tahun depan. Jemput jalan2 di www.yatiadam.com

    ReplyDelete